В Україні майнові і немайнові відносини між подружжям, батьками і дітьми, опікунами та підопічними регулюються нормами сімейного законодавства. Оскільки, згадані вище відносини виникають найчастіше між членами сім’ї, то можливі конфлікти та спірні ситуації між ними прийнято називати сімейними суперечками.

Спеціалісти адвокатського бюро «Карпішин та партнери» готові надати Вам кваліфіковану допомогу у вирішенні сімейних спорів. Нижче наведений перелік послуг, які надають наші юристи:

 1. Розірвання шлюбу (розлучення). Діюче законодавство України передбачає судову процедуру розірвання шлюбу за наявності неповнолітніх дітей, спору про спільне майно та ухилення одного з подружжя від розірвання шлюбу. Спеціаліст з сімейних питань нашої компанії надасть Вам компетентні консультації з сімейного законодавства, допоможе в складанні позовної заяви, представить Ваші інтереси в суді.
 1. Розподіл спільного майна подружжя. Спільним майном подружжя вважається все майно, придбане подружжям у шлюбі, крім винятків, передбачених Сімейним кодексом України. Під час розірвання шлюбу розподіл спільного майна, у більшості випадків, є основним предметом спору подружжя. Завдання нашого фахівця, при вирішенні спору про поділ спільного майна – захист майнових інтересів замовника, в т.ч. визнання права власності на максимально можливу частину спільного майна подружжя.

Види послуг, які надаються, при вирішенні проблем, що виникли під час розгляду питаннь щодо розподілу майна:

 • консультації з питань розподілу спільно нажитого майна;
 • підготовка та подання позовної заяви про розподіл спільно нажитого майна;
 • представництво інтересів клієнта в суді за позовом про поділ майна, про поділ спільно нажитого майна подружжя в шлюбі.
 1. Стягнення аліментів (заборгованості з аліментів) здійснюється у судовому порядку за небажання одного з подружжя виплачувати грошові кошти для утримання дитини або інших осіб, визначених чинним законодавством.

Види послуг які надаються, при вирішенні проблем, що виникли під час розгляду питаннь з аліментних зобов’язань:

 • консультації з питань аліментних зобов’язань;
 • підготовка та подання позовної заяви про стягнення аліментів та стягнення заборгованості з виплати аліментів;
 • представництво інтересів клієнта в суді за позовами про стягнення аліментів та стягнення заборгованості з виплати аліментів.
 1. Позбавлення батьківських прав.

Суди в Україні виносять таке рішення тільки у наступних випадках:

 коли батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків, або чинять негативний вплив на дітей. Частіше за все, юристи нашої компанії супроводжують такі процеси за ініціативою одного з батьків. Ініціатором можуть виступати і державні органи у справах дітей.

 1. Інші категорії сімейних справ:

вирішення протиріч, чітке визначення спільної власності подружжя шляхом складання та підписання шлюбного контракту;

визнання шлюбу недійсним;

відновлення батьківських прав;

надання консультацій щодо захисту прав суб’єктів сімейних відносин та захисту сім’ї;

підготовка проектів шлюбних контрактів та інших видів договорів;

захист прав та представництво інтересів всіх членів сім’ї в судах, органах прокуратури;

сприяння вирішення подружжям конфліктних ситуацій в сім’ї;

представництво інтересів всіх членів сім’ї в органах опіки, державних органах у справах дітей;

юридична допомога при виконанні судових рішень (стягнення аліментів, зменшення (збільшення) аліментів, виселення, вселення та інше).